Přeskočit na hlavní obsah

Věřím v anděly

Někdy, nevím proč, se cítím tak, že se mi chce brečet..
Když přijdou těžké chvíle a máme chuť skovat se do kouta a vyplakat si oči, potřebujeme nějaký impuls k tomu, abychom se absolutně nesesypali a nezbláznili. Každý z nás má zřejmě ten impuls nějaký jiný – někdo potřebuje prolít potoky slz, než si uvědomí, že je to zbytečné.. někdo zavře oči a věří v lepší zítřky.. někdo napíše článek na blog nebo složí báseň do svého deníčku, protože mu pomáhá se z problémů vypsat.. někdo začne tvrdě dřít, protože jen práce mu pomůže zapomenout na trápení.. Já, když se cítím špatně, dělám od každého něco..
Je snadné zase zvednou hlavu vzhůru..
Ale když se cítím tak příšerně, že jsem níž než na dně, přijde na řadu opravdová víra.. Ne, nejsem křesťan.. Neříkám, že nevěřím v Boha, občas mám chvíle, kdy si potřebuju s někým „promluvit“, tak si v duchu promlouvám s „Bohem“, ačkoli nevím nic o Bibli (když nepočítám to, že jsem ji musela číst kvůli škole), nevím nic o mších (chodím na ně občas s Modroočkou kvůli tomu, že mi přijde hrozně zajímavé přemýšlet nad věcmi, které farář říká), nevím nic o křesťanských zvyklostech (omlouvám se Modroočce a ostatním, za velmi kostrbaté vyjadřování ohledně tohoto tématu). Nevěřím ani v žádné jiné božstvo.

Já potřebuju věřit.. Dej tomu křídla k létání
Co teda myslím pod pojmem opravdová víra? Nikdy nezapomenu na období, kdy jsem začala opravdu věřit v jedny bytosti.. Před několika lety jsem měla v mém dlouholetém vztahu krizi. Jednoho večera jsme se s Obláčkem pohádali a on odjel a vypadalo to, že všechno skončilo, že už se nikdy nevrátí zpět. Celou noc, kterou jsem prožila v slzách, jsem urputně prosila ANDĚLY, aby stáli při nás a náš vztah zachránili. Byla to dlouhá několikatýdenní cesta, ale oni jej opravdu zachránili.. To bylo období, kdy jsem začala věřit v tyhle něžné okřídlené bytosti.

Není pozdě na uzdravení..
A ještě jedna událost mě ve víře v anděly utvrdila. Když měl můj bratr asi dva/tři roky, opravovali jsme dům. Do koupelny jsme si dělali shoz na prádlo, který vedl přes dvě patra až do prádelny. Bohužel se stalo, že Prcek se nějak nachomýtl k díře, kterou jsme na ten shoz měli připravenou a jakožto prťavé, nic netušící dítě, do ní spadl. Ovšem, tou dobou jsme ještě neměli ani prádelnu zcela opravenou a přímo pod shozem se o dvě patra níž nacházela rozbouraná zeď plná trčících kamenů – přímo na tu zeď Prcek spadl a následně se sesunul do prachu na zemi (což bylo největší štěstí). Člověk by řekl, že když dvouleté dítě proletí volným pádem přes dvě patra a dopadne na kameny, musí být buď mrtvé, nebo doživotně ochrnuté. Ale Prcek měl „jen“ vyražené některé zuby a byl poškrábaný. Pokud ho tehdy nesnesl na křídlech anděl, tak nevím. Není jiné vysvětlení, než to, že jeho andílek strážný měl tehdy pohotovost a ještě než Prcek zahučel do díry, už měl pro něj dole přichystaný obláček.

Proč lidé jen civí a chodí mimo..
Moc ráda si představuju ty nádherné zářivé bytosti, jak na nás s láskou shlíží, ačkoli jsme pouze „obyčejní“ lidé. Jak se snaží udělat cokoli, aby nám pomohli v nejhorších chvílích. Jak se starostlivě soustředí na to, abychom v životě dosáhli co nejvíce úspěchů a aby nás neúspěchy nesrazili příliš dolů. Jak nad námi nikdy nezanevřeli – ať už nás v životě opustí všichni, andělé nikdy.
Věřím, že při psaní tohoto článku minimálně jeden z andělů sedí vedle mě a jeho obličej září pýchou a štěstím. Poté mávne křídly a odletí mně (nebo některému z vás) zajišťovat nový příděl štěstí do života. Ale nemusím se bát, že budu sama. Protože přiletí Anděl Noci, který bude do lapače snů zachycovat všechny noční můry a postará se mi o klidnou noc.

Komentáře

 1. Dokonalý článek, jsem na tom úplně stejně, náboženství nepraktikuji, ale v Boha věřím, něco takového zkrátka musí být. Hodně na to myslím, když je ouvej někomu, koho miluji.

  OdpovědětVymazat
 2. Úžasný článek. :)
  Sice také nejsem věřící v pravém slova smyslu... ale na "něco" věřím. Myslím si, že každý musí v něco věřit.. v něco, co mu pomáhá překonávat právě ty těžké chvíle a věřit, že má život smysl.

  OdpovědětVymazat
 3. musím ťa pochváliť, že veľmi pekne píšeš :))

  http://miskaholla.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 4. ten začiatok článku si opäť raz skvele vystihla, každý máme iný spôsob ako sa vyrovnávať s ťažkými situáciami v živote ..ja som takisto ten typ čo sa snažím zamestnávať s čím koľvek :) ... Čo sa týka viery, ani sama neviem ako na tom vlastne som,nikdy som k ničomu nadprirodzenému nemala nejaký zvláštny vzťah, každopádne verím že niečo väčšie existuje :) čo to je to však neviem určiť

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

#Recenze: Franck Provost Paris shampoo

Díky drogerii Rossmann je ta naše malá zemička zase o něco víc světovější. Proto tam tak ráda chodím (teda teď tam chodím hlavně proto, že sbírám bodíky na plyšáka a hrníček s Bezzubkou *haha*). Ale zpět k tématu - před pár měsíci se v Rossmannovi poprvé objevila vlasová kosmetika značky Franck Provost, která byla doposud dostupná pouze ve Franckově rodné domovině, jíž je Francie. Muž, jehož jméno tato značka nosí, už je pán pokročilého věku, konkrétně je mu bude za měsíc 71 let.. No co, u chlapů se takové věci zveřejňovat můžou! Během jeho života mu pod rukami prošlo obrovské množství světových modelek, kterým dokázal udělat s vlasama hotové zázraky. No a díky tomu by to měl být muž všeho znalý. Tudíž jsem doufala, že jeho vlasová kosmetika udělá zázraky také na mé hlavě.
Vybrala jsem si šampón s oranžovým srdíčkem, který je určen pro velmi suché a poškozené vlasy - protože buďme upřímní, v té době to pořád s mým vlasovým porostem nevypadalo úplně dobře. Samozřejmě je u nás dostupných…

Když jsou oba pod vobraz

My máme s Bohémem vlastně docela harmonický vztah. Hádáme se jen málokdy. Když mě někdy naštve, tak jsem vždy chvilku protivná, protože v duchu zuřím, ale po nějaké době to v sobě pochroupám a zapomenu na to. A nebo mu řeknu, že mě pěkně štve a on nahodí pohled nešťastného štěněte a je hned vše v pohodě. A když už dojde k hádce, tak se na sebe nikdy nedokážeme mračit moc dlouho. Nutno podotknout, že v 90% případů ty ledy prolomí on, za což ho opravdu zbožňuji! Problém nastává, když se jdeme spolu opíjet. Abyste to chápali, když jsme opilí, tak reagujeme oba dva stejně - přehnaně a dost ostře. A taky nám v tu chvíli všechno vadí. "Vždycky, když jsme s mužem v hospodě, tak se smějeme všem těm opilým hádajícím se párům. Protože se vždy někdo takový najde. A my jsme pořád v pohodě a jen se smějeme.." ..No a my jsme zase vždy ti hádající se, kteří jsou všechno, jen ne v pohodě. Docela dobře ještě zvládáme unést situace, kdy jeden je opilý a ten druhý ne. Ten první zmiňovaný vyrypu…

Deset let jak půlhodina

Pokud ve svém životě poznáte člověka, se kterým si máte hned od začátku toho spoustu co říct a připadáte si, že se znáte spoustu let a že můžete mluvit o jakémkoli tématu, je to docela zázrak. Já jsem osoba, která když pozná někoho nového, spíše poslouchá, než by mluvila. Postupem času se to ale přelévá, jako písek v hodinách, směrem na mou stranu. A když danou osobu znám už nějaký ten pátek, dokážu mluvit a mluvit klidně jen já. Docela často pak slyším větu: "Kde jsou ty doby, kdy jsi moc nemluvila."
Přesně takto jsem to měla i s Bohémem. Často mi říká, že když jsme spolu byli na prvním randíčku, skoro vůbec jsem nemluvila a on si myslel, že se s ním hrozně nudím *haha*. Není to pravda, já to tak prostě mám. Je to má taktika zkoumání člověka. Jak se vyjadřuje, o čem mluví, jak se chová, která témata nadhazuje atd. Ve skutečnosti jsem se s ním nenudila ani trochu. Je to totiž naštěstí člověk, který dokáže z rozmazaného hovínka uplácat kuličku. Dokáže prostě mluvit o všem a po…