čtvrtek 21. srpna 2014

Čistý štít

Potřebuju si nějakým způsobem uspořádat svůj život.. Opět.. A potřebuji asi začít uplně od začátku, s něčím novým.
Stěhováním jsem to vyřešila loni, letos žiji stále na stejném místě (a jsem zde naprosto spokojená), takže co teď? Žádná změna nehrozí a tak jsem se konečně dokopala přestěhovat se aspoň na jiné stránky. Snad minimálně ten symbolismus mi pomůže začít vše znovu.
Nikdy bych nečekala, že se v mém životě objeví osoba, která mi jednoho dne strašně ublíží. Že mi vyrve srdce a rozdupá mi ho před očima. Tehdy jsem překvapila sama sebe svou sílou, když jsem byla schopna to srdce vzít a slepit ho do takové podoby, v jaké bylo původně. V průběhu tohoto dlouhodobého procesu, kdy jsem lepila každý střep k sobě tak, aby přesně seděl k tomu druhému kousku, jsem dospěla. Uplynula nějaká doba, díky které jsem si uvědomila, že mi život tou ztrátou neskončil, že jsem nejspíš teprve konečně začala dýchat. A byla jsem šťastná...
..Byla jsem šťastná a vyrovnaná i ve chvíli, kdy jsme se opět po půl roce setkali. A pak se mi opět strašně nenápadně zase začal dostávat pod kůži, aniž bych si to uvědomila. Skrz mou kůži se dostal až k mému zjizvenému srdci a opět ho sevřel svou chladnou dlaní.. A ve chvilce, kdy ucítil, že mé srdce jeho dlaň začíná zahřívat, jej rychle vytáhl a zase ho rozdupal.
Nikdy bych nevěřila, že budu tak hloupá, abych si nechala podruhé ublížit jednou osobou. Nikdy bych nevěřila, že bude takový king, aby to zvládl.
Vím,že tě to zase bolí a trápí. Snad to všechno nějak dopadne a hlavně dobře pro tebe, protože na tobě mi záleží.

Otázkou je - opravdu jsem dospěla?

2 komentáře:

 1. Nellie, dnes mne to hodně zasáhlo, asi je to tím přirovnáním k ledem sevřenému srdci.

  Kdyby jsi byla v pohádce, můžeš si být jista, že dostane osudem za vyučenou.

  Teď se od něj můžeš oddělit, přerušit kontakty; asi to jinak bude dokola lákat, zkoušet, zda se nezměnil. :(

  Děkuji za pozvání na blog!

  OdpovědětVymazat
 2. Říká se, že se člověk z chyb učí, ale očividně to v lásce neplatí. Já jsem se taky takhle spálila několikrát a opakovala tu stejnou chybu- vždycky si řeknu, že už jsem se ponaučila a pak to jde stejně do kytek.
  "Srdce nám nejdřív musí někdo roztrhat na milion kousků, aby k nám mohl přijít jiný, který je dá opět dohromady."

  Nové začátky a čisté štíty jsou fajn!

  OdpovědětVymazat