Přeskočit na hlavní obsah

Rozumíš mi?

Pro něj je asi docela těžké najít holku, která by rozumněla jeho názorům a povaze.
Jak strašně těžké je v dnešní době k sobě najít polovičku, se kterou si skvěle rozumíme a máme stejné názory, to asi všichni víte. Dnes máme tolik možností, tolik věcí můžem poznávat, tolik názorů si můžem utvářet a naplno o všem mluvit... Tahle svobodná doba nám ztížila dříve snadný výběr na základě faktu, že můj nastávající je z vážené šlechtické rodiny, proto pro mě dobrá partie/ moje budoucí žena je také v komunistické straně a má stejný pohled na politiku, jako já, proto naprostý ideál. Dnes má každý jiný názor, každý smýšlí jinak - protože může. Já rozhodně neříkám, že je to špatně, jsem zastáncem veškeré svobody, která vládne. Jen se mi zdá, že díky tomu je o to obtížnější, najít si toho pravého partnera.

Takhle se na to nemůžeš dívat. My dva máme taky jiné názory, nic společného, jsme uplné opaky, ale stejně si rozumíme moc dobře... To je pravda, ale rozumíš MNĚ? .... Ne, ale snažím se.
Po tomhle se ptám - jak moc je důležité, abychom měli se svým protějškem stejné názory? Podle mě jde ve vztahu trochu o něco jiného - jde o to, abychom byli oba na stejné vlně a i když s něčím nesouhlasíme nebo tohle zrovna není náš cup of tea, tak se snažili být chápaví. Možná nejde o to, abychom se na všem shodli, ale o to, jak se spolu cítíme, o to, že jsme štastní.
O svém Opaku jsem vám už psala. Vlastně několikrát. Popřel všechno, o čem jsem si myslela, že má můj protějšek mít. Zničil mou iluzi o tom, že vím, koho chci. "Tobě se přece vždy líbili takoví cukroušci.. Tohle je uplně někdo jiný." Zjistila jsem, že nejsem zas tak povrchní, jak jsem si myslela. Nepotřebuju kluka, který vypadá, jako by právě vyhrál soutěž "Nejkrásnější muž planety" a má v plánu točit reklamu na zubní pastu (nooo, i když toho bych brala!). Nakonec se spokojím s trhlým blázínkem, kterého v určitých směrech absolutně nechápu a který sice nevyhrál ocenění MissMan, ale má neuvěřitelné charisma.. A hlavně, když jsem s ním, chci aby se zastavil čas a vše už tak zůstalo. A to i přes to, že jsme schopni se pohádat proto, že tohle jídlo je lepší jak tamto, tahle skupina je uplně příšerná (samozřejmě pro něj dokonalost sama), tahle barva je fialová a ne žlutá ... V podstatě kvůli všemu, protože když jeden řekne to, druhý řekne uplně něco jiného.. Ale hned potom přijde chvíle, kdy se společně něčemu smějeme, svěřujeme se nebo jen tak v tichosti jdeme (no dobře, to se včera stalo poprvé v životě). Tyhle krásné okamžiky naprosto zastíní naše rozdílné názory.
Ale jak dlouho to tak půjde? Dokážeme si naši rozdílnost nevyčítat při hádkách? Zvládneme vždy akceptovat názor toho druhého? Protože teď jsou to filmy, skupiny, jídlo... Jednou může jít o mnohem vážnější témata, které se budou těžce zachraňovatchvilkami smíchu.

Komentáře

  1. Já myslím, že lidé, kteří spolu ve všem souhlasí a mají skoro na vše stejný názor se musí neuvěřitelně nudit. Určité názorové napětí do vztahu bezesporu patří a občasné hádky též (už jen pro krásu udobřovacího sexu :-)). Protiklady se přece přitahují...

    OdpovědětVymazat
  2. ja osobne si myslím, že najdôlležitejšie je tolerovať názor toho druhého. je jasné že sa na všetkom nezhodneme s nikým a takisto sa môže stať že sa zaľúbime do niekoho kto má úplne iné názory (ako sa stalo napr. tebe) ale to neznamená že ta láska je zlá :) nieje, len my si ju komplikujeme tým, že si namýšľame že to sa vo všetkom zhodnúť je to najdôležitejšie.. ale nie je .. najdôležitejšie je si prežiť skutočné šťastie, chcieť zastaviť čas keď s niekym sme, snívať o rozprávkových koncoch .. možno sa nezhodnete na hudbe, filmoch a neskôr na tých vážnejších veciach.. ale pokiaľ sa majú dvaja skutočne radi dokážu nájsť kompromisy, vydiskutovať si rozdielne názory a nájsť spoločnú cestu :) to si myslím ja a za týmto si stojím

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

#Recenze: Franck Provost Paris shampoo

Díky drogerii Rossmann je ta naše malá zemička zase o něco víc světovější. Proto tam tak ráda chodím (teda teď tam chodím hlavně proto, že sbírám bodíky na plyšáka a hrníček s Bezzubkou *haha*). Ale zpět k tématu - před pár měsíci se v Rossmannovi poprvé objevila vlasová kosmetika značky Franck Provost, která byla doposud dostupná pouze ve Franckově rodné domovině, jíž je Francie. Muž, jehož jméno tato značka nosí, už je pán pokročilého věku, konkrétně je mu bude za měsíc 71 let.. No co, u chlapů se takové věci zveřejňovat můžou! Během jeho života mu pod rukami prošlo obrovské množství světových modelek, kterým dokázal udělat s vlasama hotové zázraky. No a díky tomu by to měl být muž všeho znalý. Tudíž jsem doufala, že jeho vlasová kosmetika udělá zázraky také na mé hlavě.
Vybrala jsem si šampón s oranžovým srdíčkem, který je určen pro velmi suché a poškozené vlasy - protože buďme upřímní, v té době to pořád s mým vlasovým porostem nevypadalo úplně dobře. Samozřejmě je u nás dostupných…

Když jsou oba pod vobraz

My máme s Bohémem vlastně docela harmonický vztah. Hádáme se jen málokdy. Když mě někdy naštve, tak jsem vždy chvilku protivná, protože v duchu zuřím, ale po nějaké době to v sobě pochroupám a zapomenu na to. A nebo mu řeknu, že mě pěkně štve a on nahodí pohled nešťastného štěněte a je hned vše v pohodě. A když už dojde k hádce, tak se na sebe nikdy nedokážeme mračit moc dlouho. Nutno podotknout, že v 90% případů ty ledy prolomí on, za což ho opravdu zbožňuji! Problém nastává, když se jdeme spolu opíjet. Abyste to chápali, když jsme opilí, tak reagujeme oba dva stejně - přehnaně a dost ostře. A taky nám v tu chvíli všechno vadí. "Vždycky, když jsme s mužem v hospodě, tak se smějeme všem těm opilým hádajícím se párům. Protože se vždy někdo takový najde. A my jsme pořád v pohodě a jen se smějeme.." ..No a my jsme zase vždy ti hádající se, kteří jsou všechno, jen ne v pohodě. Docela dobře ještě zvládáme unést situace, kdy jeden je opilý a ten druhý ne. Ten první zmiňovaný vyrypu…

#Recenze: lak na vlasy Cien professional

Nutno předem poznamenat, že laky na vlasy příliš nepoužívám. Většinou je mám od toho, aby si "přilepila" odstávající části baby vlásků k hlavě nebo zamezila jejich nenápadnému vytrčení se z účesu. Pro tento účel je dostačující jakýkoli lak na vlasy. Jednou za čas ale udělám náročnější zátěžovou zkoušku - navlním vlasy a požaduji, aby mi navlněné vydržely celý den, aniž bych na ně musela vystříkat celý flakon laku na vlasy. Nechci si z vlasů dělat nepohyblivou paruku - potřebuji, aby se vlasy hýbaly, dýchaly, ale zároveň na nich vydržely hezké andělské lokny.

Cien professional lak na vlasy s keratinem - pro větší objem. Mnou recenzovaný lak na vlasy má vol. 3. Já většinou používám 4 nebo 5, takže tohle pro mě byl docela nízký kalibr - a musím poznamenat, že se asi zase vrátím k vyšším číslům, protože trojka mi vlny rozhodně neudržela ani pár hodin. To jen tak mimo, pro lidi, kteří mají stejné požadavky jako já.

Co ale tento lak opravdu slibuje?Udržení většího objemu. A to rozho…