sobota 15. srpna 2015

Svědkyně ohně - Lars Kepler

Inspetor Joona Linna je přivolán k případu zavražděné dívky - Miranda je jednou z problémových dívek, které jsou zavřeny v Brigittině dvoře na převýchovu - je nalezena ve své posteli s rukama přes obličej, jako by hrála na slepou bábu. Byla zavražděna kamenem do hlavy, ale nikde kolem není krev, její tělo je čistě bílé. Z vraždy je obžalována Viki - další ze svěřenek Briggitina dvora, v jejíž posteli se našlo spousta krve a zakrvácené kladivo - v posteli, ze které Viki v noci uprchla a unesla při tom auto se 4letým klukem. Joona je do případu nasazen jen jako pozorovatel a tak má svázané ruce při dalších postupech. A proto přijme pomoc Flory Hansenové, která tvrdí, že se jí zjevuje duch Mirandy a žádá ji o pomoc. Postupně se ukazuje, že Flora nevidi ducha Mirandy, ale vynořují se jí vzpomínky na události, které zažila jako malé děvčátko. Byla totiž svědkem vraždy, kdy její starší bratr zabil kamarádku při hře na slepou bábu. Až nápadně to připomíná vraždu Mirandy ..

Skvědkyni ohně jsem dlouhou dobu sháněla, ale stále byla v knihovnách rezerovovaná, vypůjčovaná .. tak jsem si říkala, že bude fakt skvělá (ještě, když jsem viděla, že na CBDB má 90%). Takže když ji mamka donesla domů, nedočkavě jsem se po ní vrhla. A nevím, jestli to bylo tím, že jsem asi na základě toho všeho čekala zázraky, ale musím říct, že mě trochu zklamala. Ze začátku docela nuda, pak se to celkem rozjelo, ale konec průměrný. Za svou "detektivkovskou kariéru" jsem četla už lepší knihy. Nadruhou stranu, zjistila jsem, že Svědkyně ohně je 3.díl ze série o Joonu Linnovi a tak už si brousím zuby na první - takže asi mě přece jen něčím zaujala. Na CBDB jsem jí dala 3/5 hvězdiček.

1 komentář:

  1. ja na detektívky moc niesom keby si jej dala 5/5 tak by som ju do zoznamu dopísala ale inak sa do nej asi nepustím :) Dollie

    OdpovědětVymazat