Přeskočit na hlavní obsah

Doufám, že bude vše v pořádkuJsem unavená z vkládání naděje do věcí, které se nikdy nestanou.
Kdysi jsem věřila, že jsem dítě štěstěny a našla jsem svou pravou lásku. Byli jsme dokonalý pár, všichni nám záviděli, věřili, že se nikdy nerozejdeme. Ale jak to chodí, čas se posunul, vše se změnilo a i přes naši pevnou víru jsme se rozešli. Následovala hromada bolesti. A pak dlouhé období ticha. Potom nás osud zase svedl dohromady a přišla doba přátelství s výhodou a stálého scházení se a rozcházení se, následováno opět kopou trápení. Trvalo mi víc jak rok, než jsem pochopila, že my k sobě opravdu nepatříme! Navždy v nás zůstane láska, navždy se budeme určitý způsobem milovat. Ale náš vztah už jsme překonali a posunuli ho nyní na novou úroveň. Naprosté spříznění duší, ale jen kamarádské. „Jsi člověk, který mě zná ze všech nejvíc, a proto si vždy potřebuji vyslechnout tvůj názor.“ Je to kamarádství s nebezpečnou jiskrou, ze které už se nemůže nikdy stát plamen, protože ten vždy vše spálí.

Nikdy nezanedbávej člověka, který se o tebe zajímá a má tě rád. Protože jednoho dne si uvědomíš, že zatímco jsi sbíral kamínky, ztratil jsi diamant.
Nedávno se mi do života vrátil člověk, který v něm dost dlouhou dobu nebyl. Člověk, se kterým strašně ráda trávím čas, umím se s ním smát, blbnout, řešit všechno možné. Člověk by si myslel, že k sobě patříme. Má mě natolik rád, že kdybych chtěla, mohla bych mít všechno štěstí, o jakém sním. Ale díky roční odluce a následnému shledání jsem si uvědomila, že tam nikdy nebude ta jiskra, kterou jsem už párkrát zažila s jinými lidmi. Nebude tam ani ta magická síla, která by mě k němu táhla. Nebude tam to vzrušení. Žádné divoké bušení srdce. A mně je to hrozně líto, zvlášť když pořád toužím po dokonalém příteli. Jenže násilím se zamilovat nejde.

Pravda má od lži jednu výhodu. Člověk si nemusí pamatovat, co komu řekl.
Je zvláštní, že ačkoli trávím poslední dobou spoustu času s člověkem, který hrozně lže a vymýšlí si tak, že ani on sám neví, co je pravda a co pohádka, nějak uvnitř cítím, že k němu můžu být naprosto upřímná a říct mu téměř cokoli. Je to člověk, který mě obejme, když mám špatný den a potřebuju se někde vybrečet. Člověk, který se se mnou raduje ve chvílích štěstí. Člověk, se kterým je všechno tak upřímné, ačkoli je to vlastně faleš. Oba víme, že je nám spolu dobře, ale že vztahem bychom všechno strašně pokazili. A proto je to takhle nejlepší. V tichosti a utajení, aniž by nám to nějak vadilo nebo nás to omezovalo. Před pár dny mi někdo řekl větu „Já nechci být sám.. Proto  jsem ve vztahu, ačkoli je to vztah v uvozovkách, protože budoucnost s ní si neumím představit a nechci ji.“ Takhle nějak to mám já. Ztratila jsem lásku a vím, že nejsem schopna se zamilovat. Neumím si teď představit budoucnost s nikým jiným. Ale nechci být sama, potřebuju někoho, kdo mě obejme, rozveselí, dá pusu, pozve na víno, pohladí..

Nech lidi odejít. Pokud se vrátí-patří k tobě. Pokud ne, nikdy nepatřili.
Odešel a vrátil se. A všechno bylo jako v pohádce. Rose byla po několika letech zamilovaná. Když jsem šla po chodníku, pořád jsem se usmívala- divím se, že si ke mně nikdo nepřišel pro ten skvělý matroš. Co bych tomu dotyčnému dala? Ano, mohla za to chemie, mohly za to oblbováky, mohla za to droga – ale tu mi namíchal někdo jiný a píchl rovnou do srdce. A postupně ty dávky zmenšoval. Až byla nakonec stříkačka prázdná, odhozená a já bez drogy i dodavatele. Nějakou dobu ve mně doznívala ještě stará dávka a já nic neřešila. Asi jsem věřila, že i má droga zapůsobila a on se vrátí pro novou dávku. Jenže posledních pár dní pociťuji abstinenční příznaky. Chvilkami je mi špatně, jsem unavená, třesu chce, chci jen spát. A je pravděpodobné, že má droga nebyla natolik silná, aby se ten člověk musel vrátit. A děsí mě vědomí, že takové dýlery člověk moc často na ulici nepotká. Co když to byl zas na dlouhou dobu poslední? Potřebuji jeho přítomnost, abych neměla pocit, že mi schází nějaká důležitá látka v těle. Protože žádný z lidí kolem, mi ji neumí namíchat, tak jako on.

Komentáře

 1. I takové věci k životu patří. Co nás nezabije, to nás posílí.

  OdpovědětVymazat
 2. Jedno období jsem taky taky trávila s lhářem. Skončilo to velkou bolestí a už nikdy víc. Ruce pryč od takového člověka.

  OdpovědětVymazat
 3. "... uvědomila, že tam nikdy nebude ta jiskra, kterou jsem už párkrát zažila s jinými lidmi." - jo, tenhle celý odstavec! Tohle je přesně to, co jsem si uvědomila u Romana a co jsem neuměla popsat - nikdy tam nebyla ta jiskra, vzrušení, bušení srdce - takové jako u jiných. Jenže ty víš, že násilím se zamilovat nejde, já si to musela asi zkusit, nebo nevím...
  Každopádně je to tak. Dá se zvyknout na toho člověka a to takovým způsobem, že si chvíli asi i myslíš, že to je něco víc.. jenže to nikdy nemůže vydržet.

  OdpovědětVymazat
 4. Krásny článok a dosť som sa v ňom našla.
  www tobecreativehasnolimits.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 5. Ten prvý odstavec. myslím, že časom pochopím a dôjdem presne k tomu istému ako ty s tou osobou oktorej v ňom píšeš. Čož je na jednej strane dobré no na druhej strane viem, že ma k tomu čaká ešte dlhá cesta :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kosti jsou věčné - Kathy Reichs

Shrnutí děje V domě Annaliese Rubensové jsou objeveny pozůstatky tří mrtvých nemluvňat - jedno je "čerstvé", z dalších dvou jsou už jen maličké mumie. A tak policie, společně se soudní antropoložkou Temperance Brennanovou, začnou pátrat po matce, která je schopna tak ohavného činu. Pátrání je zavede do prostředí prostituce, kde se v posledních letech Annaliese pohybovala, dokud se nerozhodla utéct zpět do svého domova, do severozápadní tundry Yellowknife - a tam se za ní vydává i Tempe se dvěma detektivy. Zde se objeví čtvrtá mumie novorozeněte. Co za matku dokáže toto udělat svému dítěti? Matka, která je psychicky postižená. Matka, které nakukali, že je nemocná a každé její dítě se narodí mrtvé. Matka, kterou někdo přímo před očima Tempe zastřelí dvěma ranami do hlavy. Vyšetřování matky-vražedkyně tím končí. A začíná vyšetřování matky-oběti. Vše je složitější, než se zdá a obětí v Yellowknife je čím dál více - a všichni jsou z jedné rodiny, příbuzní Annalieze. A všechny st…

V žáru zatmění měsíce

A je ze mě slaměná vdova. Celý tento týden jsem bez muže. Bez něj a téměř bez jakéhokoli kontaktu s ním. Přesto vím, že není zas tak daleko, že není pryč zas tak dlouho a že za chvíli se vrátí zpět. Můžu tak zjistit, jaké to bude, až za pár měsíců odjede pryč na pěkně dlouho. Za hranice, do jiného státu, jiné kultury, jiného světa. Na dlouhé měsíce, ve kterých se může stát cokoli. Kdy se jen tak lehce nevrátí. Blízko mě, věčně daleký. Věříte, že velká láska překonává i takové vzdálenosti a takovou dobu? Člověk se každým dnem mění, posouvá, vytváří nové názory a pohledy na svět. Jeden den jsem taková, další den můžu být úplně jiná. Záleží na situacích, které se nám postaví do cesty. Záleží na lidech, které poznáme. Na možnostech, které se objeví a my o nich budeme muset uvažovat a přemýšlet. Můj svět se stále mění, mění se lidé v něm a hlavně ti lidé, kteří jsou mi blízko. Tolik lidí, kterých jsem měla hluboko v srdci, už odešlo a já je ze srdce vyjmula. Už nepatří mezi ty, kteří se mno…

Deset let jak půlhodina

Pokud ve svém životě poznáte člověka, se kterým si máte hned od začátku toho spoustu co říct a připadáte si, že se znáte spoustu let a že můžete mluvit o jakémkoli tématu, je to docela zázrak. Já jsem osoba, která když pozná někoho nového, spíše poslouchá, než by mluvila. Postupem času se to ale přelévá, jako písek v hodinách, směrem na mou stranu. A když danou osobu znám už nějaký ten pátek, dokážu mluvit a mluvit klidně jen já. Docela často pak slyším větu: "Kde jsou ty doby, kdy jsi moc nemluvila."
Přesně takto jsem to měla i s Bohémem. Často mi říká, že když jsme spolu byli na prvním randíčku, skoro vůbec jsem nemluvila a on si myslel, že se s ním hrozně nudím *haha*. Není to pravda, já to tak prostě mám. Je to má taktika zkoumání člověka. Jak se vyjadřuje, o čem mluví, jak se chová, která témata nadhazuje atd. Ve skutečnosti jsem se s ním nenudila ani trochu. Je to totiž naštěstí člověk, který dokáže z rozmazaného hovínka uplácat kuličku. Dokáže prostě mluvit o všem a po…