Přeskočit na hlavní obsah

Věř, že můžeš, a jsi rázem na půli cesty k cíli

Už od malička jsem byla snílek. Praktiky své fantazie jsem často uplatňovala na idolech opačného pohlaví. Myslím, že to začalo někdy ve dvanácti kdy jsem poprvé viděla Pána Prstenů a neustále si představovala, že se setkám s Legolasem, který mě odnese do elfí říše. Jaké zklamání nastalo, když jsem zjistila, že Legolas neexistuje, místo něj zde přebývá pouze nějaký Oralndo Bloom. No co, od čeho jsou sny - Orlando může mít bratra Legolase, který si pro mě přijede a odnese ... Tahle má úchylka pokračovala Billem z Tokio Hotel, se kterým jsem se samozřejmě měla také jednou setkat a prožít s ním šťastný život. Nojo, už od malička jsem nebyla žádný troškař a sahala jsem vysoko. Poté jsem takhle fungovala i nadále (ovšem už s klukama žijícíma kolem mě), až dokud jsem nepotkala Trapiče - s tím se mi začaly všechny dokonalé sny plnit. Ať už to s tím dopadlo jakkoli, jedno musím podotknout - vše, co jsem si do té doby vysnila, se mi s ním splnilo. To ale neznamená, že jsem snít přestala - ba naopak, byla jsem ve svých tužbách a snách čím dál odvážnější.. Pravdou je, že Trapič mě od toho nijak neodrazoval, nevědomky mě v tom spíše podporoval - když jsem snila o společném bydlení, jal se na netu vybírat byt.. Když jsem se rozhodovala, kde se budem brát, nebál se o tom se mnou diskutovat.. Občas, když to s námi bylo nahnuté, představovala jsem si, že se rozejdeme, ale nakonec se k sobě zase vrátíme- přece se milujem. A pak najednou byly všechny mé sny jednorázově bez milosti utnuty! Teda až na představu, že se rozejdeme, ta se splnila. A můžu říct jedno - tak jak všechny splněné sny byly 2x nádhernější než představy, tak tohle bylo 100x horší, než mě mohlo napadnout.
A jak jsem se zachránila od toho, aby mě ta vnitřní hrůza navždy nesežrala? Zase jsem utekla do říše snů. Nevyšlo to? No co, tohle zřejmě nebyl ten pravý, ten se teprve ukáže a s ním bude vše ještě mnohem lepší, než to bylo do teď. Přijde někdo, kdo mě bude opravdu milovat a bez koho nebudu moci žít.. Tyhle sny mi ale nevydržely moc dlouho, protože nastala zbrklá realita. Celý následující rok se toho dělo tolik, že jsem neměla čas snít. A hlavně jsem si snít zakazovala, protože člověk se pak moc upíná na fantazii a realitou je zklamaný. Taky jsem zjistila, že kdykoli jsem se odvážila zase fantazírovat, zahrnout svého aktuálního idola do některých mých představ, nastal bod zlomu, kdy se vše nějakým způsobem podělalo. A tak jsem tuhle obvyklou činnost ze svého života vytěsnila.
Ale před pár týdny jsem skončila se všemi chlapy, protože jsem zjistila, že asi potřebuju řádnou dovolenou! Nemůžu skákat z jednoho románku do druhého a čekat, že se z něj vyklube něco víc, když to zatím vlastně ani nechci, protože mé srdce je stále ještě strašně pochroumané a bolavé. A kromě klidu a samoty jsem si naordinovala také ještě jednu léčebnou kúru - SNĚNÍ.. Protože věřím, že jak nadejde ten správný čas, mé sny se opět stanou skutečností.

P.S. Tenhle článek měl být původně uplně o něčem jiném.. Ale nějak jsem psala a psala, až jsem se dostala na konec...
Ale o původní záměr nezůstanete ochuzeni ten si nechám na jindy. Jen budu muset vymyslet nový začátek - což nesnáším, protože jen první věty ukáží kvalitu zbylé slátaniny.

Komentáře

 1. Co víme, třeba se jednou ukáže, že sny jsou jedinou realitou, kterou máme, a domnělá realita je pouhým zlým přeludem... ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. y vieš že týmto článkom mi práve vidíš do duše ... tiež som snílek, vždy som bola a aj napriek všetkému čo sa mi v mojich snoch nevydarilo ním pravdepodobne vždy budem .. hlavne čo sa vzťahov týka, lebo verím že ten pravý na mňa niekde čaká a už sa neviem dočkať :) raz som čítala jeden citát ktorý mi ostal v pameti: mysli na to aká šťastná budeš s tým pravým keď už s tým nepravím si bola nad hranicami šťastia ... tiež som si včera uvedomila že budem potrebovať pauzu lebo som nedávno spoznala a začala sa stretávať s jedným fajn chlapcom ale tie moje boľavé spomienky na predchádzajúci vzťah tu ešte vždy sú a preto do toho nemôžem hneď skočiť nanovo som zástankyňa toho že pokiaľ človek nie je vyrovnaný a šťastný sam zo sebou nemôže si byť istý či si toho druhého k sebe vyberá kvoli laske alebo kvoli samote .. tak uvidíme ako to s námi nakoniec skonči :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano ano, přesně takto jsem to měla ja.. hned po rozchodě jsem se vždy vrhla do nového vztahu - ti kluci byli hodní, krásní, pozorní... ale pak jsem zjistila, že můžou být jakcí chcou, ještě na ně nejsem připravená ;) takže asi je opravdu na čase být chvilku sám i když to mužské objetí občas chybí :( ale nadruhou stranu, člověk nemusí řešit partnerské problémy (hledejme hlavně pozitiva:D)..
   A ten citát je naprosto úžasný!!

   Vymazat
 3. Chlapi jsou zmr**, radši buď s holkou. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jako bych četla vlastní myšlenky! Jsem snílek, tak velký, že jsem si schopná vysnít cokoliv. Jsem romantik. Utápím se v romantických představách, které mají se skutečností pramálo společného. Už od svého mládí toužím po tom, že jednou příjdu domů a u dveří bude obrovská kytice růží - od něj (ať už je tím někým kdokoliv - časy se mění a muži v mém životě taky). Toužím, že vkročím do baru - potkám ho a on okouzlen mým šarmem si uvědomí, že se mnou vlastně chce být. Celý život si ve své hlavě vytvářím určité představy a sny, ale když jde o realitu, domýšlím si jenom ty nejkatastrofálnější scénáře (které se ale naplňují daleko častěji, než to, co si vysním:(
  ...//Instantní krása//...

  OdpovědětVymazat
 5. Moc krásný článek!!! :-)) S romatikou souhlasím, i já jsem taková :D

  OdpovědětVymazat
 6. Udělala jsi dobře, chlapi jen vysávají energii a raději si užívej volnosti dokud to jde. :D

  OdpovědětVymazat
 7. Nádherně napsané, romantika je i moje slabá stránka. Jen..., čím jsem starší, tím víc je jakoby lidem na obtíž!:-( Dokonce jsem na ní už 2x doplatila. Ale věřit se v ní má, je krásná, tak proč jí kvůli někomu jinému pohřbít?

  OdpovědětVymazat
 8. Jo, taky jsem měla své vysněné herce, zpěváky a od 10 let prince Harryho :D Měla jsem v hlavě ideál a všechny kluky jsem s tím svým ideálem srovnávala. Největší blbost na světě! Ale na to si člověk musí přijít sám, i třeba v těch 20. Každopádně snění není špatné, je to takový malý únik od reality, který je vždy potřeba! :)
  Užívej single života!

  OdpovědětVymazat
 9. Ooooo ja som bola do Aragorna a Toma Kaulitza :D To by sme si ich pekne podelili. Neviem či nie je fakt najlepšie v jednej chvíli sa na všetko vykašľat a nechať čas nech plynie...byť sama má niektoré skvelé výhody :)

  OdpovědětVymazat
 10. Já tak nějak ty svoje sny od reality odděluji, sním moc ráda a pořád, a je mou velikou zálibou odbíhat od reality, ale funguje to jako dva oddělené světy, které ani nechci propojit.

  OdpovědětVymazat
 11. Taky jsem byla od malička snílek... ale zdá se mi, že čím jsem starší.... tím sním míň. Realita totiž bývá často naprosto jiná a člověk je opravdu potom zbytečně zklamaný.
  Čas od času je ale takový únik z reality fajn. :)

  OdpovědětVymazat
 12. Chvilkama si připadám, jak kdybych četla své myšlenky.. krásně napsáno

  PS: U mě na blogu práve probíhá GIVEAWAY!:)
  www.lovies47.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Jsem nenapravitelný snílek... věřím... já věřím...
  ... krásně si to napsala, klobouk dolů :)

  OdpovědětVymazat
 14. Poslední dobou mám pocit, že sny by se měly trochu svazovat. Dopřát si je jen občas, asi jako zákusek ke kafi, ale být nohama na zemi. Snít je dobré, protože nás udržuje v naději - ale jenom snít, je špatné, protože tohle nás odvádí od skutečného života.
  Nechci tady s tím komentářem působit jako moralistka, myslím, že sis toho "užila" víc než bys chtěla, jen jsem napsala svůj názor.
  Přesto všechno ti přeji, aby tvé sny nezmizely, neztratily se, ani nebyly rozbity někým jiným.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

#Recenze: Franck Provost Paris shampoo

Díky drogerii Rossmann je ta naše malá zemička zase o něco víc světovější. Proto tam tak ráda chodím (teda teď tam chodím hlavně proto, že sbírám bodíky na plyšáka a hrníček s Bezzubkou *haha*). Ale zpět k tématu - před pár měsíci se v Rossmannovi poprvé objevila vlasová kosmetika značky Franck Provost, která byla doposud dostupná pouze ve Franckově rodné domovině, jíž je Francie. Muž, jehož jméno tato značka nosí, už je pán pokročilého věku, konkrétně je mu bude za měsíc 71 let.. No co, u chlapů se takové věci zveřejňovat můžou! Během jeho života mu pod rukami prošlo obrovské množství světových modelek, kterým dokázal udělat s vlasama hotové zázraky. No a díky tomu by to měl být muž všeho znalý. Tudíž jsem doufala, že jeho vlasová kosmetika udělá zázraky také na mé hlavě.
Vybrala jsem si šampón s oranžovým srdíčkem, který je určen pro velmi suché a poškozené vlasy - protože buďme upřímní, v té době to pořád s mým vlasovým porostem nevypadalo úplně dobře. Samozřejmě je u nás dostupných…

Když jsou oba pod vobraz

My máme s Bohémem vlastně docela harmonický vztah. Hádáme se jen málokdy. Když mě někdy naštve, tak jsem vždy chvilku protivná, protože v duchu zuřím, ale po nějaké době to v sobě pochroupám a zapomenu na to. A nebo mu řeknu, že mě pěkně štve a on nahodí pohled nešťastného štěněte a je hned vše v pohodě. A když už dojde k hádce, tak se na sebe nikdy nedokážeme mračit moc dlouho. Nutno podotknout, že v 90% případů ty ledy prolomí on, za což ho opravdu zbožňuji! Problém nastává, když se jdeme spolu opíjet. Abyste to chápali, když jsme opilí, tak reagujeme oba dva stejně - přehnaně a dost ostře. A taky nám v tu chvíli všechno vadí. "Vždycky, když jsme s mužem v hospodě, tak se smějeme všem těm opilým hádajícím se párům. Protože se vždy někdo takový najde. A my jsme pořád v pohodě a jen se smějeme.." ..No a my jsme zase vždy ti hádající se, kteří jsou všechno, jen ne v pohodě. Docela dobře ještě zvládáme unést situace, kdy jeden je opilý a ten druhý ne. Ten první zmiňovaný vyrypu…

#Recenze: lak na vlasy Cien professional

Nutno předem poznamenat, že laky na vlasy příliš nepoužívám. Většinou je mám od toho, aby si "přilepila" odstávající části baby vlásků k hlavě nebo zamezila jejich nenápadnému vytrčení se z účesu. Pro tento účel je dostačující jakýkoli lak na vlasy. Jednou za čas ale udělám náročnější zátěžovou zkoušku - navlním vlasy a požaduji, aby mi navlněné vydržely celý den, aniž bych na ně musela vystříkat celý flakon laku na vlasy. Nechci si z vlasů dělat nepohyblivou paruku - potřebuji, aby se vlasy hýbaly, dýchaly, ale zároveň na nich vydržely hezké andělské lokny.

Cien professional lak na vlasy s keratinem - pro větší objem. Mnou recenzovaný lak na vlasy má vol. 3. Já většinou používám 4 nebo 5, takže tohle pro mě byl docela nízký kalibr - a musím poznamenat, že se asi zase vrátím k vyšším číslům, protože trojka mi vlny rozhodně neudržela ani pár hodin. To jen tak mimo, pro lidi, kteří mají stejné požadavky jako já.

Co ale tento lak opravdu slibuje?Udržení většího objemu. A to rozho…