sobota 15. listopadu 2014

Forever..


Píšu tady o všech možných hajzlech a klucích, kteří mě zklamali a proto je čas na změnu. Dnes napíšu něco o člověku, který mě nikdy nezklamal, je úžasný, skvělý a pro mě jeden z nejbližších lidí - a kupodivu je to kluk..
Když jsme se před dvěma lety poznali poprvé, absolutně by mě nenapadlo, že náš vztah dovedem tak daleko. Hned první večer jsme si naprosto padli do noty, hrozně se mi na Nejlepším líbil jeho smysl pro humor, upovídanost a optimismus. Po tom, co jsme se rozešli s Nebudu-používat-sprostá-slova, jsem se s Nejlepším začala vídat poměrně často, sem tam jsme zašli na vínko nebo se potkávali na akcích. Absolutně jsem neposlouchala všechny kolem, kteří tvrdili, že je do mě zamilovaný. Pro mě to byl nejlepší kamarád, se kterým je mi úžasně a můžu s ním mluvit o všem. Až po několika měsících jsem se dozvěděla, že je/byl do mě Nejlepší opravdu zamilovaný a v tu chvilku bych si za všechny věci zpětně nejraději vyliskala. Několikrát jsem ublížila člověku, který mi jako jeden z mála neublížil nikdy. Nejtěžší bylo asi to, že pro mě to byl stále JEN nejlepší kamarád. Natolik jsem si ho vážila, že bych s ním nemohla chodit už jen proto, že by hrozilo, že ho ztratím a to bych nikdy v životě nechtěla.
No a teď jsem ho ztratila i tak.. Když před rokem začal řešit, že pojede v listopadu 2014 na Nový Zéland, tak jsem tomu nevěnovala žádnou pozornost. Bylo to daleko, říkala jsem si, kdoví co bude a taky to, že tam určitě pojede jen na chvilku.. A najednou se tohle léto začalo proslýchat, že Nejlepší v listopadu opravdu odjíždí - a bude tam rok nebo dva. Stále jsem si to nechtěla připustit a neřešila to.
A najednou měl včera rozlučku a ve středu odjíždí.. Se slovy, že si chce prodloužit vízum na 5 let a nejlépe se už nikdy nevrátit. To jako znamená, že kdykoli dojedu do toho našeho prdelákova, tak tam na mě nebude Nejlepší čekat? Neuvidím ho každých 14 dní? To znamená, že bude na druhé straně zeměkoule, když my půjdem spát, on bude vstávat. Už mi nebude říkat "Fuku, ty jsi ale Fuk!" Nebude dělat "jupiiii", kdykoli je opilý. A už neuslyším to jeho "To sem eště neviděl".
Včera jsem na rozlučce začala v jedenáct brečet a do teď jsem pořádně nepřestala. "Jak moc mě máš rád?" - "Od té stěny, až k té druhé. Víc už to ani nejde." Tak strašně jsem včera litovala chvil, kdy jsme se měli vidět a kvůli mně jsme se neviděli. Teď bych je všechny vrátila a užívala si je s mým Nejlepším. Protože kdy ho zas uvidím? "Potkáme se tady za deset let." Věta, která spustila příval mých slz. V jednu jsem byla připravena v kabátu, že pojedu domů, protože jsem dnes musela do práce. A pak jsem si uvědomila, že už ho neuvidím a že i kdybych měla v práci umřít, tak tam s Nejlepším musím být co nejdýl. Domů jsem dojela o půl šesté, po tom, co jsme se rozloučili skoro nejlépe, jak jsme mohli. A probrečela jsem se ke spánku.
Dnes je mi hrozně.. Zdá se to jen mně, nebo je vše kolem najednou šedivé? Kdybych na to ještě měla sílu, tak brečím nonstop. Ale tu si nechávám na pondělí, kdy ho uvidím uplně naposledy. Nejúžasnějšího kluka, kterého znám. Ale stále se držím svého hesla "Vše se děje proto, že se to dít má." I jeho odjezd má nějaký význam. A já to chápu, jen to musí aspoň trochu přebolet.
Teď už mě kromě rodiny domů opravdu nic nepotáhne..

5 komentářů:

 1. Článek jsem přečetla jedním dechem, hlavu vzhůru, vím, že ti musí být hrozně, ale určitě budete v kontaktu;), a jak píšeš, všechno se děje proto, že se to dít má, třeba on není ten úplně nejlepší a přijde do tvého života další, jen to chce čas ;), je to teda ale velká náhoda, protože zítra odjíždí moje kamarádka se svým bratrem na Nový Zéland a kolegyně se svým přítelem taky, ale až v prosinci :)

  OdpovědětVymazat
 2. Myslím si, že přijít o dobrého kamaráda je kolikrát horší, než přijít o přítele. Ti, co nás zachraňovali a nikdy nás nenechali padnout. A také ti, kteří do nás (možná) byli zamilovaní. Vím, že to bolí, ale zkus se na to podívat z té druhé stránky - on si plní svůj sen. Raduj se, za něj. A raduj se z toho, co jste všechno spolu prožili. Někdy je to opravdu těžké vidět a pochopit, někdy pochopíme až s velkým odstupem, ale věci, jak sama píšeš, se nedějí náhodně. V pondělí mu dej pusu, popřej hodně štěstí, v noci si poplač a pak zkus jít dál :) Jak jsi psala, my ženy jsme silné!

  OdpovědětVymazat
 3. Achbože! Nellieko, to je tak skvěle napsané :´( dovedu si představit tvou lítost nad tím, jak se vše rychle převalilo.
  Věz, že si pokaždé dělala to nejlepší, co jsi mohla...když se ti nechtělo, tak jste se holt neviděli a ani vidět neměli.
  Teď už je to na něm. Je docela možné, že se mu bude stýskat po rodině, přátelích, po tobě a vrátí se. Protože práce není všechno. Moc polibků, a jedno velké objetí k tomu. :)

  OdpovědětVymazat
 4. och tak to ma mrzí že ti tak super kamarát odchádza, mne teraz odišla moja najlepšie kamarátka do Nemecka.. aj keď len na rok už teraz sa mi cnie.. že za ňou nemôžem skočiť sa porozprávať a vyplakať .. ale taký super ľudia ostávajú v našich srdciach aj keď sú preč :)

  OdpovědětVymazat