Přeskočit na hlavní obsah

Kráska a zvíře - Dominik Dán

Detektivka se odehrává na Slovensku, jak značí autorův původ. Maďarská policie našla v poli kousek od státní hranice nahé zmasakrované tělo mladé ženy. Tou samou dobou je na slovenské stanici nahlášena pohřešovaná Barborka, která byla naposledy spatřena na diskotéce s přáteli - od té doby ji její nejlepší kamarádka, ani nikdo jiný neviděl. A tak se okamžitě objeví totožnost mrtvé - je to Barborka. Který z přátel, se kterými naposledy byla, lže a připravil ji sadistickým způsobem o život a její tělo jen tak nepietně pohodil v poli? A hrají v tomhle případu nějakou roli drogy?
Je to první kniha od Dominika Dána, kterou jsem přečetla a rozhodně nebude poslední - hned u nás v knihovně hledám další. Snad nikdy jsem se u žádné detektivky takto nenasmála, jako právě u Krásky a zvířete.. Autor se nezabývá zbytečným popisem pocitů, okolí a různé další omáčky, myslím že tak 98% textu je přímá řeč, všechno zde odsýpá, je to paráda.
Dala jsem 4 hvězičky proto, že co se týče přímo zápletky a rozuzlení, není to nic světoborného - proto jeden bodík do plného počtu chybí.. Ale jinak je to fakt bomba!
Hned jsem ji dala na posouzení mamce a ta se u ní taky pobavila. Navíc díky své nenáročnosti je to kniha určená na jedno odpoledne - máte ji přečtenou během chvilky.

"Stál jsem vod ní deset čísel a skácela se jako newyorský dvojčata."
"Co, tak rychle?"
"Ne, tak nečekaně."
"Seš normální?"
"Jsem. Ani s ní necuklo, nic neřekla, podle toho, jak vypadala, měla stát bez problémů. A najednou byla na zemi. Byl jsem z toho vyvalenej, jak Alenka v říši divů. Eště jsem ji chtěl zachytit, ale rycnul jsem do ní a ona si rozbila čelo vo stůl."
"Bezva, takžes ji přizabil!"
"Ne, akorát jsem do ní rycnul, když padala."

Komentáře

 1. Beztak nějaký cizinec ji zamordoval. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Jáj, to neznám,
  Dřív jsem ráda četla detektivky a horory, ale teď jsme spíš na romány :)
  Ale takové ty záhady, vraždy, kriminálky, detektivky .. jsou fajn :)

  OdpovědětVymazat
 3. O Dominikovi dánovi som toho už načítala a každá jedna jeho kniha ma už len z popisu zaujala .. práve túto má moja sesterka rozčítanú takže už len čakám dokým mi ju posunie :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tento autor je super :) taktiež mám rada od neho knihy :)

  OdpovědětVymazat
 5. Autora neznám, ale detektivky mám moc ráda! Tuhle knihu určitě si musím přečíst!:)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak tohle zní skvěle... :)
  Ty každou chvíli přidáváš nějakou knihu, co jsi přečetla (jak to stíháš? :D)... a já si vždy jen řeknu, že by mě to taky bavilo, ale zatím jsem žádnou ještě nepřečetla, ach jo. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrovna nedávno jsem přemýšlela nad tím, že tady z toho za chvilku bude jen blog o knížkách :D
   Víš jak to stíhám? :D rozhodla jsem se rok prodlužovat, takže mam najednou na všecko čas :D

   Vymazat
 7. od Dana jsem nedavno zrovna cetla Bestii a urcite si od nej chci precist jeste neco :)

  Soutez o prednabitou kartu do HM za 1 000 Kc ;)
  http://rachel-roo.blogspot.cz/2015/04/velikonocni-soutez.html

  OdpovědětVymazat
 8. Detektivky mě nikdy moc nelákaly, ale tohle vypadá celkem zajímavě. :)
  Asi tu u tebe najdu dost knižní inspirace.. :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

#Recenze: Franck Provost Paris shampoo

Díky drogerii Rossmann je ta naše malá zemička zase o něco víc světovější. Proto tam tak ráda chodím (teda teď tam chodím hlavně proto, že sbírám bodíky na plyšáka a hrníček s Bezzubkou *haha*). Ale zpět k tématu - před pár měsíci se v Rossmannovi poprvé objevila vlasová kosmetika značky Franck Provost, která byla doposud dostupná pouze ve Franckově rodné domovině, jíž je Francie. Muž, jehož jméno tato značka nosí, už je pán pokročilého věku, konkrétně je mu bude za měsíc 71 let.. No co, u chlapů se takové věci zveřejňovat můžou! Během jeho života mu pod rukami prošlo obrovské množství světových modelek, kterým dokázal udělat s vlasama hotové zázraky. No a díky tomu by to měl být muž všeho znalý. Tudíž jsem doufala, že jeho vlasová kosmetika udělá zázraky také na mé hlavě.
Vybrala jsem si šampón s oranžovým srdíčkem, který je určen pro velmi suché a poškozené vlasy - protože buďme upřímní, v té době to pořád s mým vlasovým porostem nevypadalo úplně dobře. Samozřejmě je u nás dostupných…

Když jsou oba pod vobraz

My máme s Bohémem vlastně docela harmonický vztah. Hádáme se jen málokdy. Když mě někdy naštve, tak jsem vždy chvilku protivná, protože v duchu zuřím, ale po nějaké době to v sobě pochroupám a zapomenu na to. A nebo mu řeknu, že mě pěkně štve a on nahodí pohled nešťastného štěněte a je hned vše v pohodě. A když už dojde k hádce, tak se na sebe nikdy nedokážeme mračit moc dlouho. Nutno podotknout, že v 90% případů ty ledy prolomí on, za což ho opravdu zbožňuji! Problém nastává, když se jdeme spolu opíjet. Abyste to chápali, když jsme opilí, tak reagujeme oba dva stejně - přehnaně a dost ostře. A taky nám v tu chvíli všechno vadí. "Vždycky, když jsme s mužem v hospodě, tak se smějeme všem těm opilým hádajícím se párům. Protože se vždy někdo takový najde. A my jsme pořád v pohodě a jen se smějeme.." ..No a my jsme zase vždy ti hádající se, kteří jsou všechno, jen ne v pohodě. Docela dobře ještě zvládáme unést situace, kdy jeden je opilý a ten druhý ne. Ten první zmiňovaný vyrypu…

Deset let jak půlhodina

Pokud ve svém životě poznáte člověka, se kterým si máte hned od začátku toho spoustu co říct a připadáte si, že se znáte spoustu let a že můžete mluvit o jakémkoli tématu, je to docela zázrak. Já jsem osoba, která když pozná někoho nového, spíše poslouchá, než by mluvila. Postupem času se to ale přelévá, jako písek v hodinách, směrem na mou stranu. A když danou osobu znám už nějaký ten pátek, dokážu mluvit a mluvit klidně jen já. Docela často pak slyším větu: "Kde jsou ty doby, kdy jsi moc nemluvila."
Přesně takto jsem to měla i s Bohémem. Často mi říká, že když jsme spolu byli na prvním randíčku, skoro vůbec jsem nemluvila a on si myslel, že se s ním hrozně nudím *haha*. Není to pravda, já to tak prostě mám. Je to má taktika zkoumání člověka. Jak se vyjadřuje, o čem mluví, jak se chová, která témata nadhazuje atd. Ve skutečnosti jsem se s ním nenudila ani trochu. Je to totiž naštěstí člověk, který dokáže z rozmazaného hovínka uplácat kuličku. Dokáže prostě mluvit o všem a po…