Přeskočit na hlavní obsah

Strach lže a ty mu věříšVrháš dokonalý stín na papír,
který slábne se slunečním světlem.
Můj život je teď zcela zaplněn sluncem. Přesně, jak by to mělo u zamilovaného člověka být… U mě ale nikdy nebylo nic tak, jak by mělo být. Protože tam, kde je moc slunce, se také může objevit velké množství stínů. Zvlášť, když chodíte s člověkem, který se Stínem sám o sobě.

Láska může zanechat skvrnu.
Jsem člověk, co si nikdy neumí užívat štěstí dlouhodobě. Nevěřím tomu, že by vše mohlo být dokonalé déle, jak pár dní. Začínám hledat chyby. Začínám vytvářet problémy. Mizí má bezstarostná povaha. Proto jsem byla tak klidná ve vztazích, ve kterých jsem nebyla zamilovaná. Nebyla jsem naplno šťastná, ale také ne naplno nešťastná. Když někomu dáte srdce, máte až příliš velký strach, že vám ho poraní.

Kradeš moji jedinou naději a donutil jsi mě další noc nespat.
Člověk by čekal, že když jsem se dokázala vzpamatovat z rozchodu po 6letém vztahu, zvládnu už všechny bolesti. Že ztratit někoho, koho znám půl roku a jsme spolu pár týdnů, musí být proti tomu úplná brnkačka. Jenže mně nad tím stačí jen přemýšlet a absolutně mě to paralyzuje (možná si hodně z vás klade otázku „Proč nad něčím takovým sakra přemýšlí?!“ .. protože jsem magor, no!). Vím, jak hrozně mi bylo, když jsme se rozloučili na pár měsíců, aniž bychom před tím spolu chodili. Jaké by to asi bylo teď, kdyby mě někdo vyrval z ráje a hodil do pekla?


Budeš v bezpečí, to přísahám,
Když mně budeš milovat také.
V tuhle chvíli jsem si uvědomila, že je načase opravdu přiznat jednu věc. Už Stínovi nikdy nemůžu říkat, že nemá srdce. Protože teď jsem si 100% jistá, že má to moje. Snad ho nezabije, jako to své.

Komentáře

 1. Zabije, co by ne. Statistika stojí proti vám. :)

  OdpovědětVymazat
 2. tým druhým odstavcom si mi akoby čítala z duše .. tiež som presne taká istá-nedokážem si dlhodobo užívať štastie a vždy začnem hľadať chyby a báť sa čo pokladám za svoju najhoršiu vlastnosť lebo práve ňou si kazím všetky vzťahy.. snáď to ale u teba tak nebude a zvládnete to spolu :)

  OdpovědětVymazat
 3. Taky hledám ve všem chyby a čekám, kdy se to všechno zhroutí.
  "Proto jsem byla tak klidná ve vztazích, ve kterých jsem nebyla zamilovaná." Jako by mi to mluvilo z duše, měla jsem dobu, kdy jsem k lidem kolem přestala cokoli cítit. A pak se tady objevil jeden jediný člověk a nějak to rozbil a bojím se, že nakonec rozbije i mě.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kosti jsou věčné - Kathy Reichs

Shrnutí děje V domě Annaliese Rubensové jsou objeveny pozůstatky tří mrtvých nemluvňat - jedno je "čerstvé", z dalších dvou jsou už jen maličké mumie. A tak policie, společně se soudní antropoložkou Temperance Brennanovou, začnou pátrat po matce, která je schopna tak ohavného činu. Pátrání je zavede do prostředí prostituce, kde se v posledních letech Annaliese pohybovala, dokud se nerozhodla utéct zpět do svého domova, do severozápadní tundry Yellowknife - a tam se za ní vydává i Tempe se dvěma detektivy. Zde se objeví čtvrtá mumie novorozeněte. Co za matku dokáže toto udělat svému dítěti? Matka, která je psychicky postižená. Matka, které nakukali, že je nemocná a každé její dítě se narodí mrtvé. Matka, kterou někdo přímo před očima Tempe zastřelí dvěma ranami do hlavy. Vyšetřování matky-vražedkyně tím končí. A začíná vyšetřování matky-oběti. Vše je složitější, než se zdá a obětí v Yellowknife je čím dál více - a všichni jsou z jedné rodiny, příbuzní Annalieze. A všechny st…

Deset let jak půlhodina

Pokud ve svém životě poznáte člověka, se kterým si máte hned od začátku toho spoustu co říct a připadáte si, že se znáte spoustu let a že můžete mluvit o jakémkoli tématu, je to docela zázrak. Já jsem osoba, která když pozná někoho nového, spíše poslouchá, než by mluvila. Postupem času se to ale přelévá, jako písek v hodinách, směrem na mou stranu. A když danou osobu znám už nějaký ten pátek, dokážu mluvit a mluvit klidně jen já. Docela často pak slyším větu: "Kde jsou ty doby, kdy jsi moc nemluvila."
Přesně takto jsem to měla i s Bohémem. Často mi říká, že když jsme spolu byli na prvním randíčku, skoro vůbec jsem nemluvila a on si myslel, že se s ním hrozně nudím *haha*. Není to pravda, já to tak prostě mám. Je to má taktika zkoumání člověka. Jak se vyjadřuje, o čem mluví, jak se chová, která témata nadhazuje atd. Ve skutečnosti jsem se s ním nenudila ani trochu. Je to totiž naštěstí člověk, který dokáže z rozmazaného hovínka uplácat kuličku. Dokáže prostě mluvit o všem a po…

V žáru zatmění měsíce

A je ze mě slaměná vdova. Celý tento týden jsem bez muže. Bez něj a téměř bez jakéhokoli kontaktu s ním. Přesto vím, že není zas tak daleko, že není pryč zas tak dlouho a že za chvíli se vrátí zpět. Můžu tak zjistit, jaké to bude, až za pár měsíců odjede pryč na pěkně dlouho. Za hranice, do jiného státu, jiné kultury, jiného světa. Na dlouhé měsíce, ve kterých se může stát cokoli. Kdy se jen tak lehce nevrátí. Blízko mě, věčně daleký. Věříte, že velká láska překonává i takové vzdálenosti a takovou dobu? Člověk se každým dnem mění, posouvá, vytváří nové názory a pohledy na svět. Jeden den jsem taková, další den můžu být úplně jiná. Záleží na situacích, které se nám postaví do cesty. Záleží na lidech, které poznáme. Na možnostech, které se objeví a my o nich budeme muset uvažovat a přemýšlet. Můj svět se stále mění, mění se lidé v něm a hlavně ti lidé, kteří jsou mi blízko. Tolik lidí, kterých jsem měla hluboko v srdci, už odešlo a já je ze srdce vyjmula. Už nepatří mezi ty, kteří se mno…