pátek 27. března 2015

Pekáč buchet - Kateřina Petrusová


Klááááro, stačí jen málo a budeme páááár.. Písnička, kterou hlavní hrdinka Klára naprosto nesnáší. Co nesnáší ještě víc, je jakýkoli sport.. Naopak bezmezně miluje pečení, vaření a hlavně samotné jídlo! A tím se také živí - píše o něm do časopisu, objíždí a hodnotí restaurace.. Ovšem její nejlepší kamarádku Míšu píchne včela a ona dostane alergickou reakci. A tak musí na jeden den převzít i její práci v časopise a udělat rozhovor se světovým sportovcem Matoušem Kopřivou. Ten se živí lezením po zamrzlých vodopádech a žádný pohyb mu není cizí. Navíc má tak sexy tělo! Proto není divu, že ačkoli je Klára zpočátku hodně skeptická, nakonec podlehle jeho laškování a začnou spolu chodit.. Jenže každý sport je nebezpečný a jednoho dne se Kopřiva ocitne v nemocnici s přerušenou míchou...

Tuhle knížku jsem si stáhla v PDF do mobilu, kam si stahuju jen takové oddechovky, které můžu otevřít jednou za čas, když se nudím někde v MHD nebo na nehtech. Tahle knížka byla víc než oddechová, byla uplně nejoddechovější! Děj byl naprosto předvídatelný, typická love story.. Na cbdb jsem jí přidělila tři hvězdičky a to ze 3 důvodů..
1. Je psána velice humorně, občas jsem se musela zasmát i nahlas - což byl trochu problém vzhledem k tomu, že jsem ji četla tak na veřejnosti.
2. Děj mě začal bavit až na 130 stránce (ze 160), kdy se Kopřiva ocitl v nemocnici (moc se mi líbí, že Klára jej celou knihu nazávala "Kopřivou" i když spolu chodili..) Protože takový vývoj událostí jsem nečekala a velmi mě překvapil.
3.Velkou zajímavostí knihy je, že na každém začátku kapitoly je jeden recept.
Takovou knihu bych doporučovala v létě na pláž, kdy se budete slunit s drinkem v ruce.

Poslouchala jsem, i když jsem to nechtěla slyšet, protože mě to prostě bolelo. Potřebovala jsem pár měsíců, možná let, neslyšet nic o Kopřivovi, ani o kopřivách, kopřivovém čaji nebo kopřivovém špenátu. Nejspíš ani o hluchavkách, protože jsou to v podstatě srabácké kopřivy.

4 komentáře:

 1. Tak s knižní jmenovkyní máme tu nelibost k té písničce společnou! :D Jinak určitě to není typ literatury, kterou bych četla- ani na té pláži... ale ten poslední odstavec se mi strašně líbí! "Hluchavky jsou v podstatě srabácké kopřivy"....

  OdpovědětVymazat
 2. Mně se ten děj líbí... :) Jak píšeš - jako oddechová kniha to musí být fajn. :) Občas je třeba něco nenáročnýho. :) A ten poslední odstavec je skvělý. :))

  Jsem ráda, že jsi mě pochopila... jsi první! :D Nikdo nemohl pochopit, proč jsem tu přihlášku vyplnit prostě nešla a všichni, že je ten postup super. :D Ale kdyby nechali postoupit jen původních 10, tak jsem tam prostě nebyla... pořád jsem si říkala, že mám svoji hrdost a šla jsem domů. :D :D Ale těžko se to popisuje, no… :)

  OdpovědětVymazat
 3. ďakujem za super tip, ešte viac ma láka, že je kniha dostupná v pdf, asi to začnem čítať aj ja!! :)

  Michellee's kingdom

  OdpovědětVymazat
 4. Bomba kniha a divím se, že už není štítkována jako klasika.. podle anotace.. vodopády, sportovci a těla... nejspíš nezvyklá kombinace pro nenasytné ženy. :D

  OdpovědětVymazat