sobota 7. března 2015

Naprostý cizinec, V moci tyrana - Kay Schubach

Kay má skvělou práci, kde se setkává se spoustou hvězd, přítele, který ji miluje - a přesto není šťastná. Všímá si faktu, že ve vztahu jim to neklape, tak jak by si představovala a to z jediného důvodu - její přítel se nechce posunout dál, nechce s ní mít dítě. A proto nedokáže odmítnout šarmatního a sebevědomého muže, se kterým se setkává v kavárně. Začíná si s ním vášnivý románek, kterému následuje opuštění přítele a nastěhování se do společného bytu. Zde se ovšem z dokonalého chlapa stává psychopat, násilník a téměř i vrah. Zatímco Kay se mění ze sebejisté ženy v trosku, která se stále upíná k představě, že jej dokáže změnit. Poté, co ztratí vše, se rozhodne vzchopit, uteče k rodičům a snaží se znovu postavit na vlastní nohy. Nakonec se jí to podaří, ovšem k tomu, aby svého partnera udala soudu, nemá odvahu. Naštěstí ji má jeho další partnerka, která si s ním zakouší stejná muka, jako kdysi Kay - je odsouzen k vězení.

Už ve chvíli, kdy Kay začala popisovat chování svého idola, jsem si říkala, jak může být tak nehorázně blbá a nevidět ten fakt, že je to pěkný šmejd a lhář. Nojo, láska asi udělala své.. Taky je asi pravda to, co na konci spisovatelka píše - pořád se snažila v něm vidět svůj ideál, i když on se od něj hodně vzdaloval.. Chtěla si ho přetvořit podle svých představ, chtěla konečně mít to, co jí její bývalý přítel nedal. Bohužel si k tomu vybrala opravdu špatného chlapa.
Myslím, že spousta lidí si při čtení téhle knihy říká, jak to mohla trpět tak dlouho, odpouštět mu to všechno a věřit, že se napraví - taky jsem si to říkala, ale pak se nad tím na konci zamyslela. Tohle se mi naštěstí nikdy nestalo a doufám, že nikdy nestane, aby na mě přítel vztáhl ruku.. Nadruhou stranu, nechala jsem si furt dokola ubližovat jedním a tím samým člověkem a věřila jsem, že ho láska ke mně přece jen změní.. Neubližoval mi fyzicky, ale jizev mi udělal taky dost.. A stejně jsem ho stále omlouvala.. Láska je fakt brutálně slepá. Takže možná nemám právo Kay soudit, člověk nikdy neví, jak se bude chovat v určité situaci, až dokud se do ní nedostane.
Bylo taky hrozné číst, jak byla ke konci proti němu bezmocná. Ten chlap měl vše do puntíku promyšlené, naplánované a uměl v tom chodit.. Opravdu nebylo snadné se z jeho sítí dostat.

5 komentářů:

 1. Z dokonalého chlapa se stává psychopat. :D Tak ženské lásky končívají. :)

  OdpovědětVymazat
 2. :xx chápu proč s ním byla tak dlouho. Taky jsem se nechala zničit psychopatem, víš, že jdeš ke dnu, ale nedokážeš od něj odejít - protože on už se polepší/ změníš ho/je to tvoje chyba. Zároveň se mu toužíš pomstít zato, co ti dělá, ale nikdy to neuděláš, protože tě má v hrsti jako svou loutku.

  OdpovědětVymazat
 3. tkéto knihy niesu veľmi pre mňa, ale niekoho to určite zaujímať môže,ja radšej rozprávky, fantasy a vymyslené, krásne nezmysly :D :)

  Pozývam ťa do GIVEAWAY:
  http://byfoxygreen.blogspot.sk/2015/03/buy-or-win-5-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 4. ten komentár k tomu si napísala dobre a súhlasím s tým, nemali by sme ľudí súdiť a pýtať sa ako sa môžu správať ako sa správajú a odpúšťať veci ktoré odpúšťajú lebo sami nevieme ako by sme sa v daných situáciach zachovali :) po knižke síce tak skoro asi nesiahnem kedže ich mám v zozname ešte veľa ale vyzerá zaujímavo

  OdpovědětVymazat
 5. I Like your blog very much! I found your posts very interesting! And also I like your beautiful photos! I know that blog requires much time, but keep doing it!
  I’ll be happy to see you in my blog!)

  Diana Cloudlet
  http://www.dianacloudlet.com/

  OdpovědětVymazat