Přeskočit na hlavní obsah

Nestěžujte si nikdy na žádný rok, protože i ten nejméně vydařený přinese vždy pěkné okamžiky - 1. část

Ačkoli je těchto článků teď hrozně moc, nemůžu si jej odpustit. Asi proto, že i já bych si ráda dala všechny významné události roku 2014 na pomyslný papír.. Aneb "Co mi přinesl rok 2014". Asi to bude trochu netradiční pro mé články, ve kterých se ráda vykecávám, ale tentokrát to udělám odrážkově - i tak se bojím, že toho bude dost, protože ani v tomhle roce (teď už vlastně loni) jsem se moc nenudila.. 


LEDEN
 • Nový rok začal tím, že jsem se rozešla s klukem, kterého jsem měla moc ráda - ale neklapalo by nám to spolu.. byl ještě příliš malým dítětem..
 • jeden večer způsobil nekonečné peklo - půl roku po rozchodu mi napsal Životní láska; v době, kdy jsem na něj naprosto bravurně zapomněla a nikdy nepočítala s tím, že by se na tom mělo něco změnit.. Zjistila jsem tak, jak se v průběhu celého půlroku měl a že měl přítelkyni, kterou přede mnou všichni mí přátele naprosto geniálně tutlali, že jsem o ní neměla ani zdání, ačkoli jí dal dokonce to, co jsem chtěla šest let vztahu já - společné bydlení a psa.. Za což jim ještě jednou (a po několikáté) hrozně děkuji.
 • viděla jsem se také po půl roce odloužení s mou Plzeňačkou a byla jsem štěstím bez sebe - tuhle slečnu jsem poznala na praxi v srpnu 2013 a během třech týdnů mi navždy přirostla k srdci!! Musím bohužel konstatovat, že od té doby jsme se neviděly, protože nám to vůbec nevycházelo - už je to rok!


ÚNOR
 • čekalo mě nejtěžší období, které jsem do té doby na vysoké zažila - zkouška, která je u nás sítem... měla jsem namále, ale díky mým skvělým spolužačkám jsem ji zvládla a mohla pokračovat ve studiu historie a archeologie (ano, konečně jsem se odhodlala zmínit svůj obor!)
 • nevím, zda to byl nějaký error kvůli stresu, ale dva večery před touhle zkouškou jsem udělala jednu velkou chybu (??) a pozvala k sobě domů Životní lásku.. a on dojel - shledání po půl roce od našeho docela dost škaredého rozchodu.. A nic se nezměnilo, zase nás to táhlo k sobě a na tu noc taky velice silně přitáhlo.
 • jedna z nejlepších událostí roku 2014 byla ta, že se k nám přistěhoval Roztomilý a Navrhovač - teď je nás na bytě 6 a jsme nejlepší parta!


BŘEZEN
 • pravidelné stýkání s Životní láskou ukončil jediný rozhovor - já brečela, on brečel, ale takhle to dál nešlo.. ačkoli jsme si to nechtěli přiznat a proto jsme se za pár týdnů začali vídat znova - proto, abych to na konci tohoto měsíce utla podruhé, jelikož jsem věděla, že na to, aby mě opět opustil kvůli jiné, už fakt nemám..
 • hned večer po tom - a poslední večer tohoto měsíce, mě Dohazovačka seznámila s Egoistou - naprosto neotřelou a neznámou frází "Už znáš Rose?" .. tak to byla druhá největší chyba tohoto roku.

DUBEN
 • první oficiální rande s Egoistou..
 • můj druhý archeologický výzkum, který mi ukázal nové stránky archeologie

KVĚTEN
 • Životní láska se mnou opět chce obnovit facebookové konverzace a já mu to pomaličku povoluji..
 • zvládnutí zápočtového týdne na jedničku
 • ukončení semestru Garden party, na které mi už díky příšernému počasí mělo dojít, že je něco špatně.. ale jak to bývá, alkohol a naivita dělá své a já si pozvala Egoistu domů, ačkoli jsme byli jen na jednom rande.. ale když on říkal tak krásné věci.. bla bla bla.. A tak dostal, co chtěl a já si myslela, jak nemám přítele - tehdy jsem ještě žila s tím, že po tomhle VŠEM už je přece jasné, že spolu chodíme.. Naivní holčičko!
 • poprvé jsem opravdu ranila Životní lásku, když jsem mu řekla o Egoistovi.. ale on to nevzdal, začal byt naopak mnohem víc snaživý.. nechtěl se vzdát možnosti pravidelného přísunu sexu bez závazků? Škoda, že já to nikdy na dvě strany hrát neumím.. hm..
 • odevzdání anotace na bakalářskou práci - a tím to tak trochu vypuklo! Začátek uzavření mého bakalářského studia
 • první historická praxe, která mi přinesla úžasné zážitky a spoustu nových poznatků
 • a očividně důležité události ukončují měsíce - mé opětovné podlehnutí Životní lásce (po kolikáté že už jsem to vstoupila do té řeky?? Radši nepočítat, bo jsme teprve v půlce roku)!


ČERVEN
 • jedna z mých nejlepších kamarádek měla státnice - a ačkoli jsme ji všemožně podporovali a je to jeden z nejchytřejších lidí co znám, neudělala je.. což nás všechny trochu vyděsilo.. "Když ne ona, tak kdo?"
 • do ČR přijela má nejoblíbenější americká skupina Skillet - a já jsem je mohla vidět - a velkou zásluhu na tom měl Životní láska.. a musím říct, že tenhle den byl jedním z těch, které se mi uplně nejvíc vryly do paměti z roku 2014.. Životní lásku jsem si vyzvedla doma, poté jsme jeli pro jeho mamču, se kterou jsem měla moc dobrý vztah a byla jsem šťastná, že je můžu vidět oba dohromady a jeli jsme k nim domů, kde bydlel, ještě než jsme se rozešli.. a tam jsem se potkala opět také s jeho sestrou a bylo to naprosto úžasné vše, jako dřív.. poté jsme několik hodin leželi na trávě a čekali na mé Skillety.. a bylo to tak úžasně klidné a mírumilovné.. A potom zážitek roku - samotný koncert!!! Už tehdy jsem věděla, že se mi to vše líbí až moc... ale nebyla jsem natolik chytrá, abych tomu přikládala větší význam..

... usoudila jsem, že vzhledem k délce bude lepší napsat článek na pokračování, druhou část čekejte co nejdříve to půjde...

Komentáře

 1. Moře lásky a vzdělání. To je poezie života půvabné vysokoškolačky. ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc se mi to tvé shrnutí líbí... ačkoliv bych preferovala méně zmínek o Životní lásce, protože jsi skvělá holka a nezasloužíš si, aby ti někdo ubližoval... ale asi každá z nás je někdy masochistkou....
  Těším se na pokračování! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tolik lásek. Skoro jako písku na poušti. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Kolikrát nám musí někdo ublížit, než to vzdáme a pochopíme, že to nemá cenu :-(

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

#Recenze: Franck Provost Paris shampoo

Díky drogerii Rossmann je ta naše malá zemička zase o něco víc světovější. Proto tam tak ráda chodím (teda teď tam chodím hlavně proto, že sbírám bodíky na plyšáka a hrníček s Bezzubkou *haha*). Ale zpět k tématu - před pár měsíci se v Rossmannovi poprvé objevila vlasová kosmetika značky Franck Provost, která byla doposud dostupná pouze ve Franckově rodné domovině, jíž je Francie. Muž, jehož jméno tato značka nosí, už je pán pokročilého věku, konkrétně je mu bude za měsíc 71 let.. No co, u chlapů se takové věci zveřejňovat můžou! Během jeho života mu pod rukami prošlo obrovské množství světových modelek, kterým dokázal udělat s vlasama hotové zázraky. No a díky tomu by to měl být muž všeho znalý. Tudíž jsem doufala, že jeho vlasová kosmetika udělá zázraky také na mé hlavě.
Vybrala jsem si šampón s oranžovým srdíčkem, který je určen pro velmi suché a poškozené vlasy - protože buďme upřímní, v té době to pořád s mým vlasovým porostem nevypadalo úplně dobře. Samozřejmě je u nás dostupných…

Když jsou oba pod vobraz

My máme s Bohémem vlastně docela harmonický vztah. Hádáme se jen málokdy. Když mě někdy naštve, tak jsem vždy chvilku protivná, protože v duchu zuřím, ale po nějaké době to v sobě pochroupám a zapomenu na to. A nebo mu řeknu, že mě pěkně štve a on nahodí pohled nešťastného štěněte a je hned vše v pohodě. A když už dojde k hádce, tak se na sebe nikdy nedokážeme mračit moc dlouho. Nutno podotknout, že v 90% případů ty ledy prolomí on, za což ho opravdu zbožňuji! Problém nastává, když se jdeme spolu opíjet. Abyste to chápali, když jsme opilí, tak reagujeme oba dva stejně - přehnaně a dost ostře. A taky nám v tu chvíli všechno vadí. "Vždycky, když jsme s mužem v hospodě, tak se smějeme všem těm opilým hádajícím se párům. Protože se vždy někdo takový najde. A my jsme pořád v pohodě a jen se smějeme.." ..No a my jsme zase vždy ti hádající se, kteří jsou všechno, jen ne v pohodě. Docela dobře ještě zvládáme unést situace, kdy jeden je opilý a ten druhý ne. Ten první zmiňovaný vyrypu…

Deset let jak půlhodina

Pokud ve svém životě poznáte člověka, se kterým si máte hned od začátku toho spoustu co říct a připadáte si, že se znáte spoustu let a že můžete mluvit o jakémkoli tématu, je to docela zázrak. Já jsem osoba, která když pozná někoho nového, spíše poslouchá, než by mluvila. Postupem času se to ale přelévá, jako písek v hodinách, směrem na mou stranu. A když danou osobu znám už nějaký ten pátek, dokážu mluvit a mluvit klidně jen já. Docela často pak slyším větu: "Kde jsou ty doby, kdy jsi moc nemluvila."
Přesně takto jsem to měla i s Bohémem. Často mi říká, že když jsme spolu byli na prvním randíčku, skoro vůbec jsem nemluvila a on si myslel, že se s ním hrozně nudím *haha*. Není to pravda, já to tak prostě mám. Je to má taktika zkoumání člověka. Jak se vyjadřuje, o čem mluví, jak se chová, která témata nadhazuje atd. Ve skutečnosti jsem se s ním nenudila ani trochu. Je to totiž naštěstí člověk, který dokáže z rozmazaného hovínka uplácat kuličku. Dokáže prostě mluvit o všem a po…