pátek 13. února 2015

Ona hledá toho pravého

Jsem magor přes nakupování oblečení.. Možná už můj stav spěje k nějaké nemoci, protože každou chvilku musím mít něco nového - zas nadruhou stranu, jsem správná ženská. Velká část mých nákupů ale probíhá následovně - přijdu do obchodu, chvilku tam jen tak brouzdám a pak mi něco padne do oka.. Tak si to vezmu do kabinky v naději, že se mi to na sobě nebude líbit a nebudu potřebovat utrácet.. Většinou usoudím, že ačkoli daná látka vypadá dobře i na mně, vlastě ji nepotřebuji a vrátím ji zpět - co kdyby se někde objevilo ještě něco lepšího.. Poté jedu domů.. A pokud se mi stane, že některý další den si řeknu "teď by se mi hodila ta halenka, co jsem si zkoušela" / "ty kraťase, co jsem si zkoušela by se dobře hodily k takovému triku" / "ty boty by byly pro dnešní den ideální" - nebo prostě na danou věc myslím před spaním, o pár dní později se do obchodu vrátím a koupím si to.. Protože vím, že když na tu věc často myslím, tak mě něčím zaujala a nadchla a prostě ji musím mít, stůj co stůj!

Ty se pro někoho vždy hrozně rychle nadchneš, básníš o něm, jsi celá unešená.. ale stejně rychle to nadšení zase opadne.
Zjistila jsem, že takhle to v poslední době nemám jen s oblečením.. Na stejném principu fungují i všechny mé vztahy a nevztahy. Tolikrát jsem se už pro někoho nadchla, představovala jsem si, že tohle je konečně už ten, se kterým budu spokojená, div jsem nestrojila svatbu. No dobře, v duchu to dělám velmi často a skoro s každým. Snažila jsem se vždy hlavně dostat do bodu, kdy se tomu něčemu mezi námi bude říkat vztah - byla jsem nadšená z každého kroku, který k tomu vedl.. A po určité době, kdy to začalo vypadat, že to vztah je, mě to nějak přestalo lákat a bavit.. Přesně tak, jak to mívám s každým nový trikem - strašně ho chci celou dobu, co je v obchodě, ale jak ho mám doma, tak je to jen další triko ve skříni. Stejně tak je to s chlapama - když jsou na ulici, ve škole, v baru, jsou to ti dokonalí, které musím mít a bez kterých bych nemohla žít. A jak mám pak nějakého doma, tak je to jen další do sbírky, který se chytil.. Přesto ale žádný happy end.

Asi jsem se po roce a půl dostala do bodu, kdy bude lepší, když budu chvilku sama. Od doby, co jsme se rozešli s Ignorantem, jsem pořád měla nějaký románek - buď po několikáté s ním a nebo v pauzách s někým jiným.. Za celou dobu jsem nebyla delší čas sama a asi je to potřeba. S nakupováním nepřestanu, ale s těma chlapama bych to mohla zkusit. Jenže mě tak baví ty počátěční pocity radosti a štěstí z dobře vykonané práce.. Ovšem je tady samozřejmě jedno velké ALE! Kdyby se stal největší zázrak na světě a chytil se ten, pro kterého jsem nadšená teď, tak celý můj stav STOP CHLAPŮM ruším!

8 komentářů:

 1. Chlapi jsou na nic, zato lesbičky!

  OdpovědětVymazat
 2. Já myslím, že sis v podstatě odpověděla sama. Tvoje osobnost se brání delšímu vztahu, tak to neřeš a buď chvíli sama (jestli to vydržíš, tedy). Já myslím, že to jde i na vrub tvému mládí, potřebuješ si ujasnit o jaký druh muže máš vlastně zájem a tak...navíc, jestli máš po rozchodu a to s mužem, ke kterému se několikrát vrátila, tak musíš v hlavě zákonitě zmatek...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Absolutně vše vystihující komentář! :)

   Vymazat
 3. V první řadě bych se chtěla omluvit, že jsem tu strašně dlouho nebyla - měla jsem toho teď až nad hlavu, ale už jsem zpátky! :)
  A k tvému článku... být nějakou dobu single jen a jen doporučuju! Já za poslední rok strašně "rozkvetla" (říká moje okolí :D ) a navíc se říká, že to nejlepší přijde v době, kdy to člověk nejméně čeká! :) Dalo mi to prostor si odpočinout, věnovat se sama sobě, dělat to, co jsem chtěla. Urovnala jsem si myšlenky a přišla na to, co od života, potažmo partnera očekávám... Ale samozřejmě. když přijde TEN chlap, tak je to zase všechno jinak... ale moc ti držím palce!

  OdpovědětVymazat
 4. Kdybys byla chvíli sama, třeba by to vážně pomohlo, utřídila by sis myšlenky, neřešila chvíli chlapi, nezažívala stále dokola ty pocity (na začátku sice krásný, ale pak?)... No, na druhou stranu je tady ta otázka, jestli se to dá vydržet. :)
  Protože co kdyby náhodou zrovna ten další byl ten pravý? :D
  Já to nedala nikdy. S přítelem jsem teď tři roky, ale ty čtyři předtím jsem nebyla nikdy vyloženě sama. Vždycky jsem někoho měla cca na rok, ale v mezipauzách další a další... a přesně ty pocity, jaký popisuješ. Několikrát jsem se i opravdu zamilovala, o to hůř. :D Ty konce bývaly vždycky na nic. Teď zpětně tak 3/4 kluků lituji. :D Kdybych s nima nebyla, udělala bych líp. Jen 1/4 nelituji, protože k těm jsem alespoň něco cítila. :))
  Držím palce, aby jsi byla spokojená, ať už se rozhodneš jakkoliv. ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Myslím, že je fajn zkusit být nějakou dobu sama, i když to třeba bude lákat :-D Mě se to u chlapů naštěstí nestává, no u toho oblečení (takový srovnávání chlapů s oblečením :-D) skoro pokaždé mě ta daná věc za chvíli omrzí :-D

  OdpovědětVymazat
 6. I’ve just found your blog and I’d like to say that I’m in love with it!
  I like your posts and photos! Really amazing!
  I’ll be happy to see you in my blog!)

  Diana Cloudlet
  http://www.dianacloudlet.com/

  OdpovědětVymazat
 7. Great photo:)
  Wish the text is in English :)

  OdpovědětVymazat